Prosta historia podana na nowo

Powrót (N.Sparks)

Wszystkie książki Nicholasa Sparksa to prawdziwa uczta dla oka i ducha. Każda z nich wydaje się przenosić czytelnika w zupełnie inny świat. “Powrót” jest kolejną książką, która udowadnia, że Nicholas Sparks to mistrz pióra w literaturze obyczajowej. Z jednej strony tajemnica, ciężar przeszłości z drugiej lekki humor i przyjemni bohaterowie, którzy szybko zyskują sympatię.

Prosta historia podana na nowo

Powrót” Nicholasa Sparksa to najnowsza powieść. Czytając ją można zauważyć pewne podobieństwa do “Pamiętnika” czy “I w ciąż ją kocham”. Na szczęście podobieństwo to nie wpływa źle na te książkę. Jeden mężczyzna ukrywający się przed światem i dwie kobiety, które swoimi sekretami mieszają w jego życiu. Historia rozpoczyna się w chwili gdy lekarz Trevor Benson wraca do miasteczka New Ber po tym jak podczas misji wojskowej doszło do potwornego wypadku, w którym został ranny. Wprowadza się do starej chaty odziedziczonej po swoim dziadku, którą traktuje jak swojego rodzaju schronienie. Potrzebował zostać sam ze sobą by uporać się z trudnymi wydarzeniami, nie spodziewał się, że w New Bern pojawi się osoba, która poruszy jego sercem i namiesza w życiu. Gdy poznaje Natalie, zastępczyni miejscowego szeryfa, niemal od razu zaczyna coś do niej czuć, nie może przejść obok niej obojętnie. Niestety gdy mężczyźnie wydaje się, że Natalie odwzajemnia jego uczucia na ich drodze pojawiają się kolejne przeszkody. Tajemnice, które ukrywa kobieta utrudniają ich relację. Całą sytuację komplikuje w dodatku Callie, ponura nastolatka mieszkająca w przyczepie kempingowej niedaleko drogi. Trevor chce się dowiedzieć czy nastolatka wie coś o śmierci jego dziadka, która jest owiana tajemnicą. Mężczyzna chce wyjaśnić te sprawę za wszelką cenę. Próbuje wyciągnąć od Callie wskazówki, które pomogłyby mu rozwiązać jego tajemnicę. Ta wręcz nieustępliwa chęć poznania prawdy pomoże mężczyźnie zrozumieć na czym polega prawdziwa miłość, a także przebaczenie. Dzięki pobycie w chacie swojego dziadka i rozwiązaniu zagadki dotyczącej jego tajemniczej śmierci zrozumie, że tylko wtedy gdy rozliczy się z przeszłością będzie mógł ruszyć do przodu i budować coś nowego.

Bohaterowie, których da się lubić

Dzięki temu, że akcja w książce Nicholasa Sparksa “Powrót” nie gna na oślep do przodu czytelnik ma czas na poznanie bohaterów, polubić ich, albo wręcz przeciwnie, a nawet wpaść w pewnego rodzaju trans, który pozwoli przenieść się do zupełnie innego świata. Miłość, która wydaje się być na wyciągniecie ręki, tajemnica, której kluczem do rozwiązania jest pewna nastolatka, to tylko niektóre z elementów tego świata. Jeśli szukasz książki, która jest przemyślana od pierwszego słowa do ostatniego to “Powrót” pokaże ci, że nie potrzeba płomiennego romansu by zaciekawić czytelnika.