Prosta historia podana na nowo

“Powrót” Nicholas Sparks

Fani Nicholasa Sparksa mogą już zacierać ręce i cieszyć się z nowej powieści autora. Tania Książka – Powrót, to zupełna świeżość, która dopiero co wyszła spod pióra autora, a już gości na liście bestsellerów. Kto czytał powieści takie jak “Pamiętnik” czy “I wciąż ją kocham.”, już wie w jakim klimacie utrzymany będzie “Powrót”. Świetna książka idealnie nadająca się na długie wieczory zauroczy niejednego czytelnika.

Daleko od świata

Głównym bohaterem powieści jest Trevor. Uroczy, bogaty i przede wszystkim bardzo, bardzo przystojny mężczyzna. Można rzec- facet idealny. Jak każdy bohater powieści romantycznej ma w sobie “to coś”. Nie jest to jednak taki zwykły bohater, bowiem Trevor daje nam się poznać jako lekarz, ale również nie do końca zwyczajny, jest on lekarzem, który służył w marynarce wojennej a do cywilnego świata wrócił z wieloma ranami zarówno fizycznymi jak i psychicznymi (zespół stresu pourazowego). W tym miejscu możemy domyślać się, dlaczego książka została zatytułowana “Powrót“. Wracając z misji, mężczyzna osiedla się w odziedziczonym po zmarłym dziadku domu. Wybiera to miejsce, bowiem z dziadkiem łączyła go szczególna więź, a dom bliski jemu sercu, jest idealnym miejscem gdzie może odnaleźć utracony na misji spokój, oraz zregenerować zdrowie. Weteran jak najszybciej chce uporządkować stare sprawy i zająć się realizowaniem postawionych przed sobą planów. Nie wszystko jednak trzyma się wyznaczonego schematu.

Kobiety na horyzoncie

Akcja książki biegnie powoli, zupełnie bez pośpiechu. Jednak  każdą kolejną stroną wszystko zdaje się nabierać tempa. Trevor na swojej drodze spotyka Natalie, która piastuje stanowisko zastępcy szeryfa, a także niezwykle skrytą i tajemniczą nastolatkę o imieniu Callie. Z biegiem czasu okazuje się, że obie kobiety są owiane tajemnicą. Kolejną zagwozdką, z którą musi zmierzyć się bohater, jest śmierć dziadka. Być może Callie okaże się w tym pomocna, to właśnie ona żyła w bardzo dobrej komitywie ze zmarłym. Czy uda się wyłuskać z niej potrzebne informacje?

Romantyczny wątek też się znajdzie

Poznaliśmy już głównego bohatera. Teraz warto nadmienić, że jak na powieść romantyczną przystało, ktoś musi tu się kimś interesować. Tak też właśnie jest. Wspomniana już powyżej Natalie, jest mocno zainteresowana Trevorem. Ten jednak nie szuka pocieszenia w ramionach kobiety po wszystkich swoich traumatycznych przejściach i poprzednim związku. Sprawy jednak nabiorą innego obrotu.

Mimo, że jest to powieść romantyczna, autor zwrócił także uwagę na problem jakim jest zespół stresu pourazowego. “Powrót” to książka, którą musisz mieć, aby poznać losy bohaterów i przede wszystkim rozwikłać zagadki.